Ekskursija autentiškoje atominėje slėptuvėje

Vykdant projektą „Kultūros pasas“ mūsų gimnazijos 8-10 klasių mokiniai, lydimi klasės auklėtojų, dalyvavo ekskursijoje autentiškoje atominėje slėptuvėje, įsikūrusioje Vilniaus Naujamiesčio rajone, buvusios gamyklos „Lietuvos automatika“ teritorijoje keli metrai po žeme. Renginio pradžią pažymėjo civilinės saugos signalas „Oro pavojus“, po kurio nusileidome į slėptuvę. Išvykos metu lydimi gido mokiniai susipažino su pokario politiniu ir kultūriniu kontekstu, apžiūrėjo slėptuvėje išlikusią literatūrą, plakatus, muziką, vaizdo įrašus, to laikotarpio maisto produktų pakuotes; išbandė išlikusią autentišką įrangą – hermetines duris, oro pumpavimo mechanizmų veikimą, pasimatavo dujokaukes, pasiklausė sirenų kaukimo. Signalas ,,Oro pavojus atšaukiamas“ paskelbė ekskursijos pabaigą. Tai buvo puiki istorijos ir praktinė žmogaus saugos pamoka.

Klasių auklėtojos Danuta Žižnevskaja, Violeta Trifonovienė