Kelionė į Kuršių neriją

Kelionė buvo ilga ir turininga.  Ankstų rytą pajudėjome iš Juodšilių. Trumpai sustojome už Kauno, papusryčiavome ir išvykome į Klaipėdos „Smiltynės perkėlą“. Nedideliu keltu, įveikę Kuršių marias, pasigrožę didžiuliais ir mažesniais laivais, atsidūrėme Smiltynėje. Čia – ir vaikų, ir suaugusių svajonė – delfinariumas, gyvuojantis jau daugiau kaip 20 metų! Pasivaikščiojome krantine, stebėjome akvariume plaukiaujančius delfinus, prisipirkome suvenyrų ir galiausiai sulaukėme nuotaikingos delfinų programos. Nustebino šių gyvūnų triukai ir išskirtiniai talentai. Susižavėjome tuo, ką moka ypatingieji gamtos vaikai – delfinai! Vėliau apžiūrėjome Smiltynės švyturį ir ne tik pasigrožėjome jūros vaizdais, mat iš Kopgalio, šiauriausio Kuršių nerijos taško, atsiveria Klaipėdos uosto vartai, bet ir braidžiojome po šiltą Baltijos jūrą. Džiaugsmo ir įspūdžių turėjome be galo be krašto.

Tęsėme kelionę per žavingąją Kuršių neriją, o mus lydėjo nuostabūs išskirtinio kraštovaizdžio gamtos kampelio vaizdai. Juodkrantė, pilkųjų garnių bei kormoranų kolonija, įdomios gido istorijos pakeliui į Nidą, vasaros ir atostogų sostinę, neleido liūdėti. Toliausiai nuo Klaipėdos, smėlio ir miškų apsuptyje, įsikūrusioje Nidoje grožėjomės net 52 m virš jūros lygio iškilusia ir nuolat pustoma Parnidžio kopa, nuo čia esančios apžvalgos aikštelės atsiveria žodžiais nenusakomi vaizdai – tikras malonumas sielai. Čia ir įspūdingo dydžio saulės laikrodis, 12 metrų aukščio ir net 200 tonų svorio Na, o „desertui“ pasilikome Mirusiąsias arba dar taip vadinamas Pilkąsias kopas tarp Pervalkos ir Juodkrantės. Kuršių nerija – unikali vieta, tačiau Pilkosios kopos suteikia galimybę pamatyti unikalumą unikume – tik šiame žemės kampelyje saulė leidžiasi ir teka nuo vandens paviršiaus! Vaizdas neįtikėtinas, o jausmai netilpo krūtinėje! Vėlų vakarą, pavargę bet kupini kuo geriausių jausmų ir įspūdžių, grįžome namo.

Danguolė Zubrickienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoj