Edukacinis užsiėmimas „Rūšiuokime atliekas“

Atliekų rūšiavimas yra viena iš veiklų, kurios dėka žmonės daro didelį poveikį supančiai aplinkai.

Tinkamai jas rūšiuodami sumažiname šiukšlių, teršiančių aplinką kiekį. Tinkamas atliekų rūšiavimas taip pat reiškia, kad galime suteikti joms antrą gyvenimą – vis daugiau dalykų, kuriuos naudojame kasdien, atsiranda perdirbant medžiagas. Atrodo, kad reikalas paprastas, tačiau praktikoje dažnai kyla abejonių, kaip teisingai rūšiuoti.

Mūsų gimnazijos IG ir IIIG klasių mokiniai aktyviai dalyvauja projekte „Žalioji odisėja“. Balandžio 17 d. projekto dalyviai, kartu su biologijos mokytoja surengė mokiniams edukacinės pamokas apie taisyklingą atliekų rūšiavimą,  perdirbimo galimybes ir naudą bei taršos žalą gamtai.

Naudojant realias, kasdieninėje buityje susidarančias atliekas, mokiniams suprantamai ir vaizdžiai buvo demonstruojama, ką reikia dėti į geltoną, žalią ar mėlyną konteinerius. Mokiniai aktyviai dalyvavo žaidime „Aš rūšiuoju“.

Edukacinės pamokos metu mokiniai įgijo žinių apie gamtos saugojimo būtinybę ir atliekų rūšiavimo svarbą.

Božena Romanovska