Tradycje

Dzień Wiedzy. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

1 września uczniowie śpieszą  na spotkanie z przyjaciółmi, z którymi nie widzieli się przez całe lato. Nauczyciele cieszą się widząc ukochanych uczniów, którzy niosą im piękne wiązanki kwiatów. Pierwszaków po raz pierwszy do szkoły odprowadzają rodzice. Wszyscy zbierają na obszernym podwórku szkolnym… Dwunastoklasistom – to ostatnie święto pierwszego września, a pierwszoklasistom – pierwsze. Oni śmiało wkraczają do szkoły. Pierwsze dni w szkolne… Pierwsze lekcje… Maraton roku szkolnego rozpoczął się. Zobaczymy jak im będzie się powodziło…

Dzień Nauczyciela

To szczególny dzień dla nauczycieli naszej szkoły, święto obchodzone jest 5 października. Od wczesnego ranka uczniowie klasy 12 pozdrawiają nauczycieli wręczając im kwiaty i zapraszają do świątecznego stołu. Każda klasa przedstawia program artystyczny, uczniowie zachwycają zebranych swą twórczością i pomysłami. W tym dniu lekcje prowadzą uczniowie klas 10-11.

Przedstawienie bożonarodzeniowe

Każdego roku przed świętem Borzego Narodzenia w  szkole mamy jasełka. Na przedstawienie przybywa ksiądz parafii Czarnego Boru. Po występie wszyscy dzielą się opłatkiem, życząc nawzajem zdrowia, szczęścia, miłości, pomyślnego nadchodzącego roku. Świąteczny nastrój jedności w nasze serca przynosi Dzieciątko Jezus.

Dzień Babci i Dziadka

W gimnazjum obchodzony jest dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klas początkowych wraz z pomysłowymi nauczycielami szykują ciekawy świąteczny program .  Wszystkich przybyłych pozdrawia dyrektor szkoły M. Jasiulewicz. Ciepłe słowa, pocztówki, pieśni, tańce – wszystko to jest przeznaczone dla kochanych babć i dziadków. Końcowym i najciekawszym etapem imprezy są  wybory najwspanialszej babci.

Studniówka

Każdego roku, w lutym, kiedy dwunastoklasistom zostaje 100 dni do pierwszego egzaminu, w szkole odbywa się studniówka. Wieczór rozpoczyna się polonezem.

Uczniom klasy dwunastej studniówka stała się piękną szkolną tradycją, a dla nauczycieli ten wieczór przynosi piękne wspomnienia i radość. Na uroczystości słyszymy wiele ciepłych słów i życzeń. Słowa wdzięczności płyną z ust dwunastoklasistów,  życzenia  i pozdrowienia dla swoich kolegów przekazują i uczniowie klasy 11.

Ostatni dzwonek

Wszystko ma swój początek i koniec. Rok szkolny rozpoczyna się dla uczniów  jednakowo, natomiast zakończenie szkolnego roku dla każdej klasy wygląda inaczej. Dla większości uczniów ostatni dzwonek to początek letnich wakacji, natomiast dwunastoklasistom – to koniec życia uczniowskiego i początek egzaminów.

Na święto ostatniego dzwonka, na szkolnym podwórku, zbierają   się rodzice klasy dwunastej, uczniowie, nauczyciele. Słowo udziela się dyrektorowi szkoły, który pozdrawia wszystkich zebranych i życzy dobrych wyników na  egzaminach. Do życzeń dokładają się także uczniowie klasy 11, którzy wręczają kolegom tradycyjne medale. Dwunastaków pozdrawiają równierz pierwszacy. Także słowo udziela się dla pierwszej nauczycielki.

Dwunastacy dziękują wszystkim zebranym za ciepłe słowa i życzenia, wręczają klasie 11 symboliczny klucz i testament. Po ostatnim dzwonku maturzyści nie mają lekcji, bo przed nimi poważny sprawdzian – egzaminy dojrzałości.

Imprezy z okazji świąt państwowych