Wychowanie do piękna

W niedzielny pochmurny jesienny poranek 23 października uczniowie klasy 5 wyruszyli do Wilna. Głównym celem wyjazdu było oglądanie baletu „Kopciuszek” w Teatrze Opery i Baletu. Uczniowie byli zachwyceni przedstawieniem, dekoracjami i wewnętrznym interierem budynku. W czasie przerwy smakowali gorącą czekoladę i inne smakołyki.

W ten dzień piątoklasiści mieli okazję pieszo przejść ulicami siedmiowiecznego miasta Europy Wschodniej. Z wielkim zainteresowaniem podziwiali jego wąskie uliczki, stare podwórza i zabytki architektoniczne. Zostawili monety w fontannie we dworku Pałacu Prezydenckiego i na Ratuszu Wileńskim, aby jeszcze raz tam powrócić.

Uczniom wyjazd do Wilna bardzo się spodobał, bo wolny czas od nauki spędzili korzystnie i satysfakcjonująco. Nawet dla niektórych uczniów atrakcją była jazda autobusem miejskim.

Wychowawczyni klasy 5, Janina Nowicka