III Międzynarodowa Edycja VII Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w czytaniu

„Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile masz lat.”

Renata Czajęcka

19 października słowami tego wspaniałego wiersza przyłączyliśmy się do akcji „Przerwa na czytanie”.  Tego dnia w gimnazjum miało miejsce niecodzienne wydarzenie – zdalne otwarte zajęcie „Przerwa na czytanie” w klasie 3 dla nauczycieli nauczania początkowego centrum metodycznego strefy Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie. W toku zajęcia przyłączyły się do III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej Akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Rudominie, Gimnazjum w Pogirach, Gimnazjum w Wołczunach oraz nasze – im. św. Urszuli Ledóchowskiej.

Celem akcji była promocja czytelnictwa, integracja środowiska szkolnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Aurelia i Emilia – uczennice klasy trzeciej przebrały się za Pippi Pończoszankę chcąc zareklamować kolegom swoją ulubioną książkę, głośno czytały jej najciekawsze fragmenty.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób!! Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

Koordynator akcji „Przerwa na czytanie, wychowawczyni klasy 3, Maria Macinkiewicz.