Piesza pielgrzymka z Czarnego Boru do Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Radosny czas pielgrzymowania kojarzymy raczej z czasem wakacji, gdy w świetle słonecznych promieni pątnicy zmierzają do miejsc kultu. Jednak Gimnazjum św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze postanowiło podjąć pielgrzymi trud w październiku.

6 października ok. 10-tej rano uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły a także goście z Polski, młodzież oraz dwie siostry urszulanki ze Zgromadzenia Sióstr Serca Jezusa Konającego założonego przez św. Urszulę, wyruszyli na pielgrzymi szlak. Pogoda sprzyjała, i pomimo wyczuwalnego, jesiennego powietrza, uczestnicy wspólnie i radośnie śpiewali przy akompaniamencie p. Romka, co podnosiło nastrój mimo wspomnianej jesiennej aury. Przecież zmierzaliśmy do Najlepszej Matki! Po czterogodzinnym marszu dotarliśmy do Ostrej Bramy. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w pielgrzymce, więc tym bardziej byli zadowoleni i wręcz dumni, że zdołali przejść kilkanaście kilometrów. Dokładnie o godz. 13.55 dotarliśmy do Ostrej Bramy, gdzie czekał na nas ks. Elijas, proboszcz parafii bł. Ks. Michała Sopoćko w Czarnym Borze. Pielgrzymkę zakończyła uroczysta Eucharystia odprawiona przez ks. Proboszcza. Piękny, wspólnie spędzony czas, z całą pewnością zapadnie w sercach i pamięci na długi czas, a co najważniejsze, wyda owoce w naszym życiu.

Zdjęcia: Dawid Jurevwicz , kl. IIIG