Pasowanie na czytelnika

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i 2 kwietnia, dnia urodzin baśniopisarza H. Ch. Andersena, uczniowie 1 klasy naszego Gimnazjum zostali pasowani na czytelnika.

Dzieci zostały poddane krótkiemu egzaminowi sprawdzającemu. Zadania wykonały – egzamin został złożony. Jednym z zadań było poprawne przeczytanie wiersza Anny Kamieńskiej „Książka”, inne test na zrozumienie tekstu, potem w bibliotece szkolnej brzmiał na pamięć wiersz J. Tuwima „Abecadło”. Dzieci również zmagały się z innymi poleceniami.

Każdy uczeń przyrzekł i podpisał – przyrzeczenie, że będzie czytał i szanował książki.

Na zakończenie święta był słodki poczęstunek. Potem nasi mali czytelnicy zadowoleni i uśmiechnięci – wrócili do klasy – każdy wziął po książeczce, bo przecież obiecali, że będą czytać szczerze.

Gratulujemy, życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Bibliotekarka Halina Jasiulewicz

Wychowawczyni Irena Jenkielewicz