Tradicijos

Rugsėjo 1-oji – mokslo ir žinių diena.

 

Rugsėjo pirmąją dieną mokiniai skuba susitikti su klasiokais, kurių visą vasarą nematė. Mokytojai džiugiai šypsosi gaudami gėles nuo juos mylinčių mokinių. Pirmokai, lydimi tėvų, pirmą kartą keliauja į mokyklą. Erdviame mokyklos kieme susirenka visi… Dvyliktokams – tai paskutinė rugsėjo pirmoji, o pirmokams – pirmoji. Jie nedrąsiai žengia į mokyklą. Pirmosios mokslo metų dienos… Pirmosios pamokos...

 
 

 

Mokytojo dienos šventė

 

Tai ypatinga diena visiems mūsų gimnazijos mokytojams. Ji yra švenčiama spalio 5 dieną. Nuo ankstyvo ryto dvyliktokai sveikina mokytojus ir kviečia juos prie šventinio stalo.  Kiekviena klasė pristato parengtą vaidinimą, stebindami susirinkusius savo kūrybiškumu bei kritika. Tą dieną pamokas veda vienuoliktokai ir dešimtokai. Dvyliktokai nuoširdžiai sveikina mokytojus ir teikia jiems gėlių. 

 
 

 

Kalėdinis vaidinimas

 

Mūsų gimnazijoje prieš Kalėdas moksleiviai rengia kalėdinės scenos vaidinimą, primenantį Kristaus gimimą. Šioje šventėje dalyvauja Juodšilių parapijos kunigas, mokytojai, mokiniai. Po vaidinimo vieni su kitais dalijasi kalėdaičiais, linki sveikatos, laimės, meilės, gerų ateinančių metų. Šventinę vienybės nuotaiką į visų širdis atneša ką tik gimęs kūdikėlis Jėzus. 

 
 

 

 

Senelio ir Močiutės  diena

 

Gimnazijoje kiekvienais metais švenčiama Senelio ir Močiutės diena. Pradinių klasių moksleiviai kartu su sumaniomis mokytojomis rengia šventinę programą. Aktų salėje šią dieną susirenka daug močiučių ir senelių. Šilti žodžiai, atvirukai, dainos, šokiai, vaidinimai – visa tai skiriama močiutėms ir seneliams. Įdomiausia dalis –  šauniausios močiutės rinkimai. 

 
 

 

Šimtadienis

 

Kasmet, vasario mėnesį, kai dvyliktokams iki pirmojo egzamino lieka 100 dienų, mūsų gimnazijoje vyksta Šimtadienis. Vakaras pradedamas nacionaliniu Lenkijos šokiu – polonezu. Dvyliktokams šimtadienis, tapęs gražia mokyklos tradicija, turi savitą prasmę, o pedagogams – tai šventė, džiaugsmas… ir nostalgija. Renginyje galima išgirsti nuoširdžių linkėjimų, sveikinimų. Šventėje padėkos žodį taria dvyliktokai, nepamiršta linkėjimų ir vienuoliktokai. Liejasi smagios dainos, 11 klasės mokiniai linksmina dvyliktokus parodijomis, vaizdeliais iš mokyklos gyvenimo. 

 

 

Paskutinis skambutis

Viskam yra pradžia ir pabaiga. Kaip įprasta – mokslo metai prasideda rugsėjo pirmąją dieną, o pasibaigia visiems skirtingu laiku. Daugumai paskutinis skambutis reiškia vasaros atostogų pradžią, o dvyliktokams jis – moksleiviško gyvenimo pabaiga ir egzaminų pradžia.

Į paskutinio skambučio iškilmes mūsų mokyklos kieme susirenka dvyliktokai, jų tėvai, mokytojai, mokyklos moksleiviai. Žodis suteikiamas mokyklos direktoriui, kuris sveikina dvyliktokus ir linki kuo geriausiai išlaikyti brandos egzaminus. Prie sveikinimų ir linkėjimų prisideda ir vienuoliktokai, kurie dvyliktokams dovanoja tradicinius atminimo medalius. Dvyliktokus sveikina ir gero kelio jiems linki pirmokėliai. Po to žodis yra suteikiamas pirmosioms mokytojoms. 

Dvyliktokai dėkoja visiems susirinkusiems už gerus žodžius ir linkėjimus. Jie perduoda vienuoliktokams mokyklos vairą, atiduodami jiems simbolinį raktą ir testamentą. Po paskutinio skambučio abiturientams pamokų nebūna, jų laukia didelis išbandymas – brandos egzaminai, kuriems reikia intensyviai ruoštis.

 
 
Renginiai, skirti Valstybės šventėms minėti