Prisimatuok ugniagesio gelbėtojo profesiją

Siekiant susipažinti su profesijomis, kurių atstovų mums prireikia, iškilus realiam pavojui, 8 klasės mokiniai lydimi klasės auklėtojos lankėsi Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, įsikūrusioje netolimuose Valčiūnuose.

Išvykos metu aštuntokai iš arčiau pamatė kursantų mokymosi, pratybų sąlygas, sporto kompleksą, kuriame būsimieji ugniagesiai  mokosi ir aktyviai leidžia laisvalaikį. Mokiniai suprato, kokį sunkį kasdienių pratybų kelią turi įveikti kursantai, kol tampa profesionalais.

Apie ugniagesio gelbėtojo profesijos sudėtingumą mokiniai galėjo suprasti išbandydami įvairias veiklas: pasimatuoti pilną aprangą, sveriančią apie 30 kg, bandyti kvėpuoti specialiu kvėpavimo aparatu, įjungti sirenas, kalbėti per raciją, numušti taikinį vandens srove iš gaisro gesinimo žarnos. Pamatėme patalpas, statinius, įrangą naudojamus mokantis gesinti gaisrus, atliekant gelbėjimo darbus.

Po apsilankymo Ugniagesių gelbėtojų mokykloje mokiniai su dar didesne pagarba žiūrės į šių profesijos atstovų darbą bei vertins jų sudėtingą ir pavojingą darbą.

8 klasės auklėtoja Violeta Trifonovienė

Nuotraukų aut.: Darija Kolesnikova