Prevencinė veikla

Gimnazijoje įgyvendinamos socialinių ir emocinių įgūdžių bei kompetencijų ugdymo, patyčių, psichoaktyvių medžiagų vartojimo ir kitos prevencinės programos, sudarytos sąlygos kiekvienam mokiniui dalyvauti bent vienoje nuoseklioje, ilgalaikėje socialines ir emocines kompetencijas ugdančioje prevencinėje programoje, apimančioje smurto, alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevenciją bei sveikos gyvensenos skatinimą.

Gimnazija įgyvendina LIONS QUEST „Paauglystės kryžkelės“ gyvenimo įgūdžių prevencinę programą, skirtą 5–8 klasių mokiniams. Užsiėmimų organizavimui skiriama po 1 savaitinę valandą (klasės valandėlę).

Gimnazija įgyvendina socialinio, emocinio ugdymo prevencinę programą, skirtą mokiniams besimokantiems pagal pradinio ugdymo programas: 1, 2, 3, 4 klasėse „Laikas kartu“. Užsiėmimų organizavimui skiriama po 1 savaitinę valandą (klasės valandėlę).

Daugiau informacijos apie programą: https://lions-quest.lt

Gimnazijos Mokytojų tarybos nutarimu 5–8, IG–IVG klasių mokiniams Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendroji programa integruojama į tikybos, lenkų kalbos ir literatūros, lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, gamtos ir žmogaus, biologijos, geografijos, fizikos, chemijos, informacinių technologijų, kūno kultūros, technologijų dalykus ir klasių vadovų veiklos programas.

Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendroji programa

Alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programa integruojama į gamtos ir žmogaus, biologijos, chemijos ir klasių vadovų veiklos programas, neformaliojo vaikų švietimo veiklas.

Kasmet organizuojama sąmoningumo didinimo akcija „Veiksmo savaitė be patyčių

Daugiau informacijos apie akciją: www.bepatyciu.lt

Daugiau informacijos apie prevenciją

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto svetainėje