Lekcja edukacyjna „Historia Chrztu Litwy”

14 listopada 5 klasa z siostrą Irmą i wychowawczynią Janiną Nowicką wyruszyli do Wilna. Uczniowie zwiedzili Muzeum Chrztu Litwy, które znajduje się w podziemiach kościoła Franciszkanów w Wilnie. Wycieczkę oprowadził ojciec franciszkanin Piotr. Piątoklasiści zobaczyli wiele ciekawych eksponatów: monety z okresu Wielkiego Księstwa Litewskiego, kafle piecowe, medaliki, a także autentyczny miecz krzyżacki z XIV w.. Ojciec Piotr opowiedział o historii chrztu Litwy i o misjonarzach franciszkanach, którzy wnieśli istotny wkład w dzieło chrystianizacji kraju. Uczniowie dowiedzieli się, że pomysłodawcą i głównym realizatorem Muzeum Chrztu Litwy jest franciszkanin o. Marek Dettlaff. Natomiast s. Irma oprowadziła piątoklasistów po kościele, wskazała i wytłumaczyła wiele oznaczeń religijnych.
Uczniowie są wdzięczni siostrze Irmie za tak pięknie zorganizowaną lekcję edukacyjną z religii.

Wychowawczyni Janina Nowicka