BON PIERWSZAKA, BON MATURZYSTY I DOFINANSOWANIE 2022

Nasze Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze zainteresowało się możliwościami i skorzystało z dofinansowania, z projektu pt. „Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”.Gimnazjum otrzymało wsparcie finansowe, wynoszące 2430 eur. 60 ct. na szkołę i 761 eur. 71 ct. na grupę przedszkolną razem 3192 eur. 31 ct.

Do naszej placówki zostały zakupione: tusze do drukarek, artykuły biurowe niezbędne dla prac plastycznych w grupie, USB pamięciowe , kolorowy parawan teatralny, zestawy teatru lalkowego : „Śnieżka”, „Czerwony Kapturek” oraz „Zwierzęta”. Zakupiono towary kancelarskie: długopisy, ołówki, teczki, oznakowania, linijki do kreśleń. Kalkulatory, papier do kserowania, modelinę do rozwoju motoryki i prac twórczo-plastycznych, kolorową kredę do pisania na tablicy. Na rozwój kompetencji komunikacyjnych zakupiono lekturę do pozalekcyjnego czytania. Dzieciom zakupione środki służą w rozwijaniu umiejętności pracy zespołowej, które rozwijają także dziecięce zdolności. Zakupione pomoce dydaktyczne, służą realizacji niezwykłych, ciekawych zajęć.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc, jaką otrzymujemy od naszych Rodaków. To daje możliwość urozmaicić proces nauczania i wychowania w naszej placówce oświatowej.

Bon Pierwszaka

W okresie objętym sprawozdaniem dyrekcja gimnazjum odebrała „Bon Pierwszaka” ze współpracy ze Stowarzyszeniem Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”. Nad realizacją zadań związanych z projektem czuwała p. dyrektor oraz wychowawczyni klasy pierwszej. W ramach projektu zostały wykonane następujące zadania: wypłacenie pieniędzy rodzicom pierwszoklasistów, zebranie od rodziców potwierdzenia odbioru pieniędzy oraz przekazanie sprawozdania do „Macierzy Szkolnej”.

Rodzice pierwszaków naszego gimnazjum po zapełnieniu odpowiednich formularzy otrzymali pieniądze, które przeznaczą na cele kształceniowo-edukacyjne. Dzięki finansowemu wsparciu uczniowie mają możliwość zwiedzać muzea, teatry, uczęszczać na zajęcia edukacyjne poza murami gimnazjum. Mogą również nabyć lekturę pozalekcyjną, encyklopedie, słowniki. Podziękowania od rodziców i dzieci były bezgraniczne. Była to pomoc finansowa dla każdego pierwszoklasisty.

Danuta Pawlukowicz, wychowawczyni klasy pierwszej

Bon Maturzysty

Ponownie Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” wspiera uczniów klas 12 szkół polskich na Litwie. Gimnazjaliści po raz kolejny otrzymali Bon Maturzysty. Kwota wynosiła 1000 zł. „na dobry start w dorosłe życie”.

Projekt wsparcia jest zrealizowany ze środków otrzymanych ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej.