Międzynarodowy dzień bez odpadów elektronicznych.

14 października świat obchodzi Międzynarodowy dzień bez odpadów elektronicznych. Międzynarodowy dzień bez odpadów elektronicznych ma na celu jak najszersze informowanie ludzkości o problemach z odpadami, zbiórki i recyklingu sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W naszej szkole odbyło się seminarium – dyskusja „Sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, miejsca zbiórki tych odpadów oraz szkodliwe ich oddziaływanie na środowisko i zdrowie ludzi”. Podczas seminarium uczniowie obejrzeli przygotowany materiał wideo na temat segregowania odpadów elektronicznych i dyskutowali na ten temat. Uczniowie zrozumieli, dlaczego konieczne jest segregowanie i gdzie można przekazać odpady elektroniczne.

Nauczycielka biologii Bożena Romanowska