Rozpoczęcie roku szkolnego (2022)

Kwiaty w dłoniach, uśmiechy na twarzach, powitanie z kolegami – wraz z pierwszym września szkołę wypełnia gwar dzieci i młodzieży. Święto Wiedzy zawsze napawa i uczniów, i nauczycieli nadzieją, że okres szkolny okaże się niezapomnianą przygodą w podróży po krainie wiedzy.

Rok szkolny tradycyjnie rozpoczęliśmy mszą św., którą celebrował ks. Eliasz Anatol Markowski. Po mszy św. wszyscy udali się na podwórko gimnazjum, gdzie odbyła się uroczysta akademia rozpoczęcia roku szkolnego. Na uroczystość przybyli szanowni goście, m.in. wicemer samorządu rejonu wileńskiego pani Teresa Demeszko oraz przedstawicielka starostwa Czarny Bór, pani Renata Czerniak.  Pani wicemer życzyła uczniom i nauczycielom owocnej pracy, ambitnych planów na ten rok i ich realizacji.

Szczególną uwagą na apelu byli obdarzeni pierwszoklasiści, aby to był dla nich pamiętny dzień zadbała klasa dwunasta, składając im piękne życzenia i wręczając symboliczne upominki, oraz od Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie najmłodsi otrzymali szkolną wyprawkę w postaci w pełni wyposażonych plecaków.

W czasie apelu nastąpiło również uroczyste otwarcie nowego obiektu na terenie szkoły, a mianowicie kopuły geodezyjnej. W kopule będą odbywały się atrakcyjne, interaktywne lekcje, akcje rozrywkowe. Symboliczną wstęgę przecięły wicemer pani Teresa Demeszko i dyrektor gimnazjum pani Ligia Korzeniewska.

Na zakończenie apelu zadźwięczał dźwięk dzwonka i uczniowie wyruszyli do klas, by spotkać się ze swymi wychowawcami.

Dawid Jurevicz