Projekt „Edukacyjny tydzień – Odpoczywaj i ucz się”

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie klasy 2 urzeczywistnili projekt „Edukacyjny tydzień – Odpoczywaj i ucz się”. Projekt zawierał wycieczki integracyjne, które są ważnym elementem szkolnictwa. Każda z nich miała bardzo aktywny program zajęć, nie pozwalając nawet na chwilową nudę. Wyjazdy pozwalały na integrację grupy, lepsze poznanie siebie i swoich rówieśników, co ostatecznie skutkować będzie lepszą komunikacją i porozumieniem na co dzień. Brak szkolnych ławek, a także możliwość oderwania wzroku od szkolnej tablicy to coś, na co uczniowie na pewno czekają z niecierpliwością. Dzieci wzięły udział w grach terenowych, które pozwoliły na bliski kontakt z naturą, naukę nowych umiejętności. Wycieczki integracyjne to okazja na integrację rozmów, konkursów, zabaw, obserwacji, badań.

Wychowawczyni klasy II, Maria Macinkiewicz

I dzień edukacji