Wycieczka edukacyjna do Druskiennik

4 maja uczniowie gimnazjum zwiedzili okolice Merecza i Druskienniki.

Wycieczkowicze wspięli się na wieżę widokową w Mereczu, która mierzy 26 metrów. Weszli na wzgórze, gdzie w XIV wieku znajdował się zamek, który służył do obrony przed atakami Krzyżaków. Teraz budowli nie ma, ale ze wzniesienia ukazuje się niesamowity widok na ujście Mereczanki do Niemna.

Przewodnik przedstawił ujmującą historię miłosną króla Władysława IV Wazy. W Mereczu zachował się dom, w którym zmarł król Polski.

Następnie gimnazjaliści wzięli udział w programie edukacyjnym „Lekcja soli w Druskiennikach”. Była to zabawna atrakcja – praca z solą, podczas której dzieci ugniatały ciasto solne, formowały, improwizowały i suszyły własne solniczki, przeżywały prawdziwą twórczą radość! W pracowni solnej artystów Auszry i Taurasa Czesnulevicziusów uczniowie obejrzeli ekspozycję rzeźb solnych.

W Druskiennikach uczniowie spacerowali Aleją Wileńską, po czym udali się do źródła piękna i umyli twarz wodą o właściwościach oczyszczających i odmładzających skórę. W parku podziwialiśmy ,,morze” żółtych żonkili.

W międzyczasie młodzież przedstawiła gry integracyjne, które wpłynęły na budowanie dobrych relacji międzyludzkich.

Wycieczka edukacyjna do Druskiennik pozostawiła wiele radosnych wrażeń dla uczniów i nauczycieli.

E. Kupcewicz, W. Milewska Burak