Wycieczka do Sejmu Republiki Litewskiej i Biblioteki Narodowej Litwy

18 marca uczniowie klas IIG i IIIG wraz z nauczycielką historii panią Brygidą Szarandą, nauczycielką języka rosyjskiego i technologii panią Renatą Wojtechowską zwiedzili Sejm Republiki Litewskiej, gdzie odbywała się wystawa ubiorów narodowych i wiązanych palm pt. „Lietuva brangi…” (pol. „Droga Litwo…”) oraz Litewską Narodową Bibliotekę, gdzie mieli możliwość poznać i zrozumieć, co to jest Kroniki Litewskiego Kościoła Katolickiego (lit. Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos). Także podczas tego pobytu, uczniowie mieli okazję zagrać w interakcyjną grę „Kahoot”, takim sposobem nastolatki spróbowali sprawdzić swoją wiedzę o kronice Litewskie kościoła katolickiego. Jesteśmy serdecznie wdzięczni dla Lietuvos Respublikos Seimas i Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka za możliwość zapoznania się z kulturą państwa Litewskiego.

Foto: Dawid Jurevicz