Piesza pielgrzymka 2022

21 marca br. panie Lilija i Krystyna wraz z 5 klasą wyruszyły na pieszą pielgrzymkę śladami wybitnych osób w malowniczej miejscowości Czarny Bor. Uczniowie pogłębili wiedzę o życiu i działalności: św. U. Ledóchowskiej, bł. ks. M. Sopoćki, s. Faustynie oraz pisarzu, publicyście Jozefie Mackiewiczu. Po drodze podziwialiśmy budzącą się przyrodę, obserwowaliśmy piękne wiosenne kwiaty: przebiśniegi, przylaszczki. Zwiedziliśmy kościół pw. bł. M. Sopocki, domki – pisarza Józefa Mackiewicza i bł. ks. M. Sopocki, w którym ukrywał się w czasie wojny, cmentarz na którym są pochowane Siostry Urszulanki SJK oraz ks. Ignacy Mackiewicz. Po wspólnej modlitwie wyruszyliśmy do gimnazjum. Pogoda dopisała, przeszliśmy sporo kilometrów, uczniowie mówili, że to był bardzo udany i pełen wrażeń dzień, wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

Nauczycielki: Lilija Olenkowicz i Krystyna Pasevičė