Mikołajki (2021)

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. To wyjątkowe święto w przedszkolu, które uwielbiają wszystkie maluchy.

Najmłodsi przygotowują się do niego bardzo starannie i dużo wcześniej, wykonując mikołajkowe dekoracje. Po długim oczekiwaniu nareszcie nadszedł ten wspaniały dzień. Maluchy były pięknie wystrojone w czerwone czapeczki. Mikołaj zostawił specjalny list skierowany do dzieci. Wyjaśnił im w nim, że bardzo mu się śpieszy, ponieważ musi obdarować dzieci na całym świecie upominkami i nie może dłużej czekać. W liście prosił również, aby dzieci były grzeczne, wspólnie się bawiły i zaśpiewały mu piosenkę. Tak też się stało. Po głośnym śpiewie, nadszedł długo oczekiwany moment zapalenia światełek na choince oraz rozdawania prezentów. Pani dyrektor Ligia Korzeniewska uroczyście zapaliła światełka na świątecznym drzewku, oraz rozdała dzieciom prezenty. Dzieci z błyskiem w oku odbierały swoje upominki obiecując, że przez cały rok będą grzeczne. Ten mikołajkowy dzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze.

Wychowawczynie: Jolanta Siemionowa, Halina Miłosz, Justyna Baranowskaja.