Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada jest międzynarodowym dniem tolerancji, dlatego uczniowie klasy IIG wraz z nauczycielką historii i socjalnym pedagogiem wyruszyli do muzeum energetyki i techniki w Wilnie na festiwal „Tautų įvairovė – mūsų stiprybė“ (pol. „Różnorodność narodów – nasza siła”). Tegorocznym tematem było – symbole i muzyka ludów żydowskich i tatarskich.

Podczas festiwalu było wielu pięknych występów. Granie na instrumentach muzycznych zachwycało nasze umysły, a śpiewanie – serca. Podczas koncertu trwała wystawa instalacji Ievy Juršėnaitė „Laukinės gamtos šuolis“ (pol, „Skok dzikiej przyrody”).

Po festiwalu mogliśmy obejrzeć i sam muzeum energetyki i techniki. Sprawiło wiele pięknych wrażeń. Także obejrzeliśmy niesamowitej piękności wystawę sztuki malarskiej. Prace przedstawiali nam urocze miejsca Wilna i nie tylko.

Dziękujemy dal organizatorów tego festiwalu a to były: VšĮ „Menopolis“ i Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla.

Tekst i fotografie David Jurevič