Projekt „Miesiąc Olimpijski”

Z 4 października do 29 października uczniowie klas 1 i 2 uczestniczyli w projekcie „Miesiąc Olimpijski” organizowanym poprzez Ministerstwo Edukacji, Nauki i Sportu Republiki Litewskiej oraz Narodowy Komitet Olimpijski Litwy. Opiekę nad projektem sprawiała Prezydentowa – Pani Diana Nausėdienė.

Głównym założeniem projektu było wskazanie dla najmłodszych uczniów, że prowadzenie zdrowego trybu życia i aktywność fizyczna mogą być atrakcyjne, przyjemne i pożyteczne.
W ciągu kolejnych czterech tygodni najmłodsi wzięli udział w różnych zawodach sportowych, spacerach i ciekawych zajęciach. W czasie projektu dzieciom towarzyszyły cztery postacie: Dąbek Mocarz, Una Super Przyjaciółka, Amis Wielkie Serce oraz Łukasz Iskierka.

Maria Macinkiewicz, wychowawczyni klasy II