Przerwa na czytanie

18 października społeczność gimnazjalna wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w czytaniu. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Było wesoło. Młodzież, uczniowie nauczania początkowego, dzieciaki – przedszkolaki, rodzice, administracja gimnazjum, nauczyciele, wychowawczynie, bibliotekarka, woźne (ponad 200 osób) chętnie i zaangażowaniem czytali swoje ulubione książki, dzielili się wrażeniami. W gimnazjum to I edycja tej wspaniałej akcji.

Dziękuję wszystkim za udział w akcji. Wierzę, że wspólne czytanie zachęci do czerpania przyjemności z czytania.

Koordynator akcji „Przerwa na czytanie”, Maria Macinkiewicz