Projekt „Riterių taurė“

1 października drużyna piłkarska uczniów klas 1-2 uczestniczyła w projekcie „Riterių taurė“. Tak jak i starszacy – uczniowie klas 3-4, młodsza drużyna w Wileńskim Manieżu „Sportima“ zmagała z 5 drużynami innych szkół i wywalczyła 3 miejsce. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali w prezencie podkoszulki z logo sportowego klubu, tydzień nieodpłatnych zajęć w Akademii Piłkarskich Talentów oraz 5 piłkarskich piłek. Celem projektu jest wdrożenie uczniów do przestrzegania zasad współżycia zespołowego, kształtowanie samodyscypliny, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz kolegów, kształtowanie potrzeby podporządkowania się uczniom określonym regułom zabawy, propagowanie wiary we własne siły, przełamywanie lęków i obaw, rozbudzanie zainteresowań aktywnością ruchową w ulubionej dziedzinie.

Maria Macinkiewicz, wychowawczyni klasy II