Edukacyjny tydzień „Odpoczywam i obserwuję”

Nauka nie musi być nudna! Doskonałym pretekstem ku temu mogą być wycieczki edukacyjne, bo możliwości pogłębiania wiedzy z rozmaitych przedmiotów szkolnych są tutaj praktycznie nieograniczone. Lekcje w terenie są nie tyle alternatywą dla klasycznych zajęć prowadzonych w murach szkoły, co ich doskonałym dopełnieniem.

Program wycieczek integracyjnych dla uczniów klasy I obejmował nie tylko bardzo ciekawy plan zwiedzania, ale także potrzebę rozrywki i zabawy z kolegami i koleżankami z klasy po długim okresie nauczania zdalnego. Wspólne wyjazdy i przygody sprzyjały integracji, rozwijały pewność siebie i rozbudzały w dzieciach ciekawość świata. Dlatego dużą wagę przywiązuję do wycieczek – zarówno dalszych, jak i tych bliskich. Wycieczki są także doskonałą okazją do szerszego spojrzenia na tematy omawiane w trakcie zajęć.

Wychowawczyni klasy I, Maria Macinkiewicz