156 rocznica urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej

Społeczność naszego gimnazjum 16 kwietnia 2021 roku spotkała się zdalnie w celu uczczenia pamięci św. Urszuli Ledóchowskiej, z okazji 156 rocznicy urodzin Patronki. Uroczystość poprowadzili uczniowie i rodzice klasy 1 pod kierunkiem swej wychowawczyni. Zaprezentowali historię i dorobek życia tej znakomitej wychowawczyni dzieci i młodzieży, działającej na terenie Polski i poza jej granicami. Spotkanie uświetniły występy recytacyjne pierwszaków, prace plastyczne uczniów klasy 5 oraz występ i życzliwe pozdrowienia pani dyrektor Ligii Korzeniewskiej.

Wspólnymi siłami oddaliśmy hołd tej wybitnej kobiecie, która szła przez życie z uśmiechem na ustach i nikomu nie skąpiła dobroci wypływającej z umiłowania Boga. Pragniemy na wzór świętej Urszuli Ledóchowskiej być promyczkiem radości dla innych, kochać i służyć swojej Ojczyźnie, nie żałować sił w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym, w okazywaniu dobroci drugiemu człowiekowi.

Święta Urszulo, liczymy na Twoje wsparcie.

Wychowawczyni klasy 1, Maria Macinkiewicz

Uczniowie klasy piątej podczas lekcji informatyki wykonali rysunki, których motywem przewodnim była św. Urszula Ledóchowska.