Bibliotekos aktualijos

Vadovėliai iš projekto „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“

2023 m. pagal projektą „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-726-03-0001) iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų įsigyti atnaujinto ugdymo turinio vadovėliai:

Sąrašas pridedamas.

 

 

Projektas „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“

Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija 2023 m. kaip Nacionalinės švietimo agentūros partneris pagal Jungtinės veiklos sutartį dalyvavo įgyvendinant 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.2.1-ESFA-V-726 priemonės „Ugdymo turinio tobulinimas ir naujų mokymo organizavimo formų kūrimas ir diegimas“ projektą „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-726-03-0001), pagal kurį Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis buvo finansuojamas mokyklų aprūpinimas vadovėliais pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas. .

Projekto tikslas – atnaujinti bendrojo ugdymo turinį ir užtikrinti veiksmingą jo diegimą.

Uždaviniai:

  1. Parengti priemones ugdymo turiniui atnaujinti.
  2. Teikti steigėjams ir mokykloms pagalbą, reikalingą sėkmingai įgyvendinti atnaujintą ugdymo turinį.

2023 m. gimnazijai iš Projekto lėšų atnaujinto ugdymo turinio vadovėliams įsigyti pagal mokyklos mokinių skaičių iš viso buvo skirta 7547,17 eurų. Patirtos išlaidos atnaujinto ugdymo turinio vadovėliams, paskelbtiems Švietimo portalo Vadovėlių duomenų bazėje, įsigyti buvo apmokamos taikant Europos socialinio fondo agentūros nustatytus fiksuotuosius įkainius (pradiniam ugdymui – 12,77 Eur, pagrindiniam ugdymui – 18,52 Eur, viduriniam ugdymui – 21,80 Eur), o pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2023 m. spalio 19 d. įsakymą Nr. V-1379 visiems mokiniams buvo skirta po 15,00 eurų.
Skirtos lėšos gimnazijai buvo panaudotos aprūpinti lyginių ir nelyginių klasių mokiniams bendrojo ugdymo dalykų vadovėliais pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas.

Iš viso gimnazija įsigijo 409 vnt. atnaujinto turinio bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių (lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos, fizikos, gamtos mokslų, pasaulio pažinimo, ekonomikos, geografijos, istorijos, visuomeninio ugdymo) mokyti.

Daugiau informacijos apie projekto „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“ įgyvendinimą galima rasti

Projektas „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“

 

 

 


Šiuolaikinė literatūra – kelias į sėkmę

 

Įgyvendinant Kokybės krepšelio projekto lėšas buvo nupirkta mokomoji, mokslinė bei grožinė literatūra. Ne testai, egzaminai ar tyrimai turėtų skatinti mokinius tobulėti, o jų pačių noras pasiekti daugiau.

Perkant literatūrą buvo atsižvelgiama, kad praktiniai leidiniai būtų sudaryti taip, kad mokinys matytų kryptį, ką jis turėtų ir galėtų patobulinti per pamokas bei motyvuotų jį siekti aukštesnių rezultatų. Atlikęs užduotis, mokinys savarankiškai arba padedamas mokytojo ar tėvų gali įsivertinti balais pagal pasiekimų lygį. Tokie leidiniai skatina ir motyvuoja vaiką dirbti savarankiškai, todėl jam pateikiama pagalba: žodžių debesys, svarbiausios taisyklės, praktinių patarimų. Juose taip pat sistemingai pateikiami pažangos įsivertinimo įrankiai; siūloma įvairių darbo būdų ir strategijų, kurias galima pritaikyti ir kitur; pateikiama atvirųjų klausimų, kuriais vaikas skatina­mas reikšti savo pagrįstą nuomonę, o suformuota įsivertinimo sistema leidžia akivaizdžiai stebėti pažangą ir mokiniui, ir mokytojui, ir jo tėvams.

Dažnai girdime, kad skaityti naudinga, tačiau ar kada įsigiliname, kur slypi šio užsiėmimo nauda? Gali pasirodyti netikėta, tačiau klasikinės grožinės literatūros skaitymas suteikia tą pačią naudą, kaip ir asmeninio tobulėjimo knygos grožinės literatūros skaitymas leidžia lengviau apdoroti informaciją ir skatina kūrybiškumą. Skaitymas yra smagi veikla, kuri taip pat duoda naudos psichinei sveikatai bei mąstymui. Todėl tikimės, kad nauja literatūra pritrauks dar daugiau susidomėjusių skaitytojų.

 

 


Lietuvos raudonoji knyga

Lietuvių kalbos ir literatūros PRIVALOMŲ IR REKOMENDUOJAMŲ PERSKAITYTI KŪRINIŲ SĄRAŠAS 5-8 klasėms ir I-IV gimnazijos klasėms.


 

Naudingos nuorodos

 

Literatūros kūriniai

Literatūros kūriniai 5-8 klasėms –  https://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt

Lietuvių kalbos ir literatūros chrestomatija 11-12 kl. – http://www.upc.smm.lt/naujienos/chrestomatija  

Lietuvių literatūros ir istorijos šaltiniai – http://šaltiniai.info

Klasikinės lietuvių literatūros antologija – http://antologija.lt

Šiuolaikinės lietuvių literatūros antologija – http://www.tekstai.lt

Skaitymo metai – www.skaitymometai.lt

 

Bibliotekos ir bibliotekų katalogai

Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema – https://ibiblioteka.lt  

Virtuali kultūros paveldo sistema –   https://www.epaveldas.lt

Vilniaus universiteto bibliotekos katalogas –  https://lanka.vu.lt

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos katalogai –  www.mab.lt/lt/katalogai

Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka – www.lvb.lt

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka – www.lnb.lt

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka – www.amb.lt

 

Švietimas

Vaikų linija. Be patyčių – www.bepatyciu.lt

Nacionalinis egzaminų centras – www.egzaminai.lt

Atvira informavimo, konsultavimo ir orientavimo sistema – www.aikos.smm.lt

Bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių duomenų bazė – https://www.emokykla.lt/bendrasis/vadoveliai

Švietimo portalas emokykla – www.emokykla.lt

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – www.smm.lt

Nacionalinė švietimo agentūra – www.nsa.smm.lt

Vilniaus rajono savivaldybė – www.vrsa.lt


Elektroninė lietuvių kalbos ir literatūros chrestomatija 11–12 klasei