Tolerancijos diena mūsų gimnazijoje

Lapkričio 16-ąją dieną mūsų gimnazija, kaip ir kasmet, paminėjo tarptautinę Tolerancijos dieną. Šių metų tema –Tolerancijos namas. Mokinių taryba pasirūpino, kad gimnazijoje kiekvieną pertrauką visi galėjo klausytis įvairių tautų dainų. Klasių vadovai su savo auklėtiniais diskutavo apie Tolerancijos reikšmę ir prasmę, kūrė Tolerancijos namą. Pradinių klasių mokiniams pamokėles apie toleranciją vedė IG klasės mokinės – Kotryna Butrimaitė ir Kamilė Taraškevičiūtė. Istorijos mokytoja 6-tos klasės mokiniams vedė pamoką „Tolerancijos namas“. 8 ir IIG klasių mokiniai lankėsi Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Šabas: viena diena Viešpačiui. Kaip ją paminėti ir švęsti „. Muziejininkė – edukatorė supažindino juos su pagrindine žydų švente, kuri yra švenčiama vieną dieną per savaitę – šabu. Ji papasakojo apie šventės kilmę, šventimo ypatumus, ritualus. Mokiniai sužinojo kodėl ir kada švenčiamas šabas, kaip jam reikia pasiruošti, koks turi būti šventinis stalas, kas draudžiama tą dieną ir kodėl tai draudžiama bei kokia tos šventės prasmė.  Mokiniams tai padėjo pažinti  ir suprasti turtingą mūsų pasaulio kultūrų ir religijų įvairovę, o tai ugdo toleranciją ir pagarbą įvairių kultūrų ir skirtingų religijų žmonėms.

Istorijos mokytoja Brygida Šaranda, socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja