Stažuotė Trakų Vytauto didžiojo gimnazijoje

Gegužės 17 dieną 23 mūsų gimnazijos mokytojai vyko į Trakų Vytauto Didžiojo gimnaziją pasisemti gerosios patirties. Čia mus šiltai sutiko direktorė Jolanta Martyncevienė, kuri papasakojo apie Mąstymo mokyklos įrankius ir priemones, naudojamas ugdymo procese, supažindino su Mąstymo mokyklos kūrimo procesu. Vėliau mokytojos, pasiskirsčiusios grupėmis, stebėjo Trakų kolegų įvairių dalykų pamokas ir pamatė, kaip praktiškai taikomi Mąstymo mokyklos įrankiai arba, kaip veiklos vyksta gamtos mokslų laboratorijoje. Praktines veiklas mūsų mokytojoms pademonstravo anglų kalbos, lietuvių kalbos ir fizikos mokytojai. Po stebėtų pamokų aptarimo, Trakų gimnazijos direktorė aprodė savo mokyklą, papasakojo apie planuojamus darbus. Po sočių ir skanių pietų išvykome į Alytaus rajoną, į Raižius, kur apžiūrėjome totorių mečetę, išgirdome įdomių pasakojimų apie musulmoniškas tradicijas, tikėjimą ir papročius, ragavome tradicinio totoriško skanėsto – šimtalapio.

Grįžome į Juodšilius ne tik su saldžiomis lauktuvėmis, bet ir sužavėti tuo, ką pamatėme Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje ir parsivežėme daug minčių ir potyrių, kurie skatins veikti, ieškoti bei siekti kuo geresnių ugdymo rezultatų.

Danguolė Zubrickienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja