Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje

Kovo mėnesį mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo organizuojamose „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ“ veiklose. Gimnazijoje buvo parengtas informacinis stendas „STOP patyčioms, smurtui, agresijai!“, išdalinti informaciniai lankstinukai patyčių tema, atlikta anketinė 5–7 klasių mokinių apklausa „Patyčių paplitimas mūsų gimnazijoje“. Aštuntokai per dailės pamokas kūrė plakatą prieš patyčias. Per anglų kalbos pamokas vyko kūrybinis užsiėmimas „What makes a good friend?“. Per informacinių technologijų pamokas 7-8 klasių mokiniai kūrė emblemas „Aš prieš patyčias“, kalbėjo apie saugų ir draugišką internetą. Per lenkų kalbos pamokas mokiniai kūrė draugystės receptus. Per lietuvių kalbos pamokas 5-8 klasių mokiniai skaitė patarles, eilėraščius apie gerumą. Klasės valandėlių metu buvo kalbama apie draugišką bendravimą, apie tai, kaip kovoti su nemandagiais juokeliais, pasišaipymu. Per fizinio ugdymo pamokas vyko 8–IIG klasių mokinių draugiškos stalo teniso tarpklasinės varžybos, o pradinių klasių mokiniai savo jėgas išbandė linksmosiose estafetėse. Per muzikos pamokas mokiniai klausė įvairų muzikos stilių, kurie ramina, džiugina, dainavo daineles apie draugystę. Tikybos pamokose mokiniai buvo skatinami mąstyti, ką jiems reiškia gerumas, užuojauta.  Bibliotekoje buvo galima aplankyti knygų prieš patyčias, draugystės tema parodėlę. 6–8 klasių mokiniai dalyvavo prevencinėje pamokoje „Saugus bendravimas internete“, kurią vedė Vilniaus apskrities VPK Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės. Kovo 21 d. minint Pasaulinę Dauno sindromo dieną mokiniai mūvėjo skirtingų spalvų kojines, kaip tolerancijos ir supratimo ženklą. Prevencinių užsiėmimų metu socialinė pedagogė ir psichologė 1–7 klasės mokiniams aiškino, kas yra patyčios, kokios jų rūšys ir formos, kaip elgtis, kam pranešti, jei tyčiojamasi, ką kiekvienas galėtų daryti, pastebėjęs patyčias. Jos kvietė netoleruoti patyčių ir gyventi draugiškai. Pradinėse klasėse vyko akcija „Netikėtas draugas“, mokiniai sakė bendraklasiams komplimentus, sugalvojo savo draugiškus pasisveikinimus. Pradinių klasių mokytoja kartu su socialinė pedagoge pravedė atvirą klasės valandėlę – „Kelionė į Draugystės šalį“. Mokinių savivalda organizavo akciją „Padovanok draugui šypseną“. Klasių durys buvo papuoštos šypsenėlėmis, kurios simbolizuoja gerą nuotaiką ir draugystę. Jos ragino visus šypsotis, nes šypsena tai kelias į draugystę.

Nuoširdžiai dėkoju visiems aktyviai dalyvavusiems ir prie akcijos organizavimo ir vykdymo prisidėjusiems mokiniams bei mokytojams.

Socialinė pedagogė  Danuta Žižnevskaja