Edukacinis užsiėmimas „Prakartėlė lange“

Gruodžio mėnesį 6 klasės mokiniai su auklėtoja Violeta dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Prakartėlė lange“, kuris vyko Bažnyčios paveldo muziejuje. Iš pradžių aplankėme prakartėlių parodą, atkeliavusią iš iš Vokietijos ir Lietuvos. Paroda pristato Jėzaus Gimimo scenos vaizdavimo tradicijas Alpių regione ir Lietuvoje. Seniausi XIV a. siekiantys meistrų dirbtuvėse kurti reljefai, paveikslai, prakartėlės ir skulptūros pasižymi simboliniais ikonografiniais akcentais, profesionalių menininkų ir šiuolaikiniai darbai atskleidžia temos interpretacijų įvairovę. Parodos ašis – įspūdingo dydžio, šimtus figūrėlių turinčios, dešimtmečiais pildytos ir plėstos bavariškos ir tirolietiškos prakartėlės.

Praktinio užsiėmimo metu Jėzaus Gimimo sceną mokiniai sukūrė patys, pasitelkę vitražo techniką. Pasigaminę nuostabias prakartėles, kurios papuoš mokinių langus namuose, laimingi ir patenkinti grįžome namo.

6 klasės auklėtoja Violeta Milevska-Burak