SOL SALUTIS: skaičių kalba

Gruodžio 7 dieną IVG klasės mokiniai apsilankė Vilniaus rotušę. Dvyliktokai dalyvavo Jakubo Woynarowskio parodos „SOL SALUTIS: skaičių kalba“ atidaryme. Atidarymas prasidėjo koncertu, kuriame  grojo duetas iš Lenkijos – Joanna Rot (mecosopranas) ir Michał (fortepijonas). Pati multimedijos instaliacija „SOL SALUTIS – skaičių kalba“ tai yra galvosūkis, kuris susieję su garsiausio lenkų poeto romantiko Adomo Mickevičiaus kūrybą su matematinėmis sistemomis. Pagrindinis instaliacijos elementas – didelis apskritas veidrodis, atstojantis ekraną, į kurį nukreipiamos projekcijos – animacija, dekoduojanti mistines vadinamojo „Saulės kvadrato“ reikšmes. Lentelės langeliams, kuriuose įrašyti ir skaičiai, ir raidės, yra priskirti konkretūs garsai, kurie akustiškai papildo vizualinę kūrinio dalį.

Paroda įkvėpė mokinius sukurti savo galvosūkius.

Matematikos mokytoja metodininkė Janina Novicka