Tolerancijos savaitė

Lapkričio 16-19 d. mūsų gimnazija minėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Kadangi šių metų tolerancijos dienos simbolis – miestas, ikimokyklinio ugdymo grupių, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, pradinių klasių mokiniai kūrė tolerancijos miestą, aiškinosi žodžio ,,Tolerancija” reikšmę ir prasmę, kalbėjo apie tolerantišką elgesį vienas kito atžvilgiu, pakantumą kitokiam. Taip pat susitikimo metu svarstėme, kaip nustatyti tolerancijos ribas, buvo parodyti keli įdomūs bei pamokantis filmukai, klausėmės dainų apie toleranciją. Šaunios mokinių tarybos narės Justyna Vitkovska ir Darija Kolesnikova visų klasių mokiniams dar kartą priminė Tolerancijos dienos svarbą ir kaip turėtume elgtis, kad būtume tolerantiškesni ir draugiškesni vieni kitiems. Mintys apie toleranciją, pakabintos ant kabinetų durų, skatino pamąstyti, padiskutuoti apie mūsų tarpusavio santykius. IIG klasės mokiniai tą dieną lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje, kur vyko muzikos ir piešinių festivalis „Tautų įvairovė – mūsų stiprybė“. Vaikai suprato, kad norint būti tolerantiškam – pirmiausia reikia pradėti nuo savęs – gerbti, suprasti, priimti kitokį žmogų nepaisant skirtingų pažiūrų, skirtingos religijos, tautybės. Kad ir kokie esame skirtingi, bet visi mes žmonės. Nuoširdus AČIŪ visiems prisidėjusiems prie Tolerancijos dienos paminėjimo.

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja