Spalis – gerumo gyvūnams mėnuo

Mūsų gimnazijoje spalio mėnuo kasmet skiriamas ugdyti gerumui, gailestingumui, pagarbai gyvūnams ir jų globai. Minėdami Pasaulinę gyvūnijos dieną (spalio 4 d.) ikimokyklinių, priešmokyklinės grupių ugdytiniai su savo auklėtojomis ir pradinių klasių mokiniai kartu su savo klasių vadovais visą mėnesį per užsiėmimus ir pamokas klausėsi pasakojimų apie gyvūnus, diskutavo, minė mįsles, žiūrėjo filmukus, piešė savo augintinius. 4-os klasės mokiniai dalyvavo komandinėje viktorinoje – rungėsi tarpusavyje žiniomis ir išmintimi apie gyvūnus. Visos komandos gavo prizus – knygeles apie gyvūnus. Visą spalio mėnesį buvo paskelbta paramos akcija gyvūnams „Pilnas prieglaudos dubuo“, į kurią įsijungė ikimokyklinių, priešmokyklinės grupių ugdytiniai (auklėtojos Halina Miloš, Justyna Baranovskaja, Jolanta Semionova) ir 1, 4  klasių mokiniai (klasių vadovės Irena Jenkelevič, Danuta Pavliukovič). Akcijos metu surinktos dovanos buvo nuvežtos į dvi gyvūnų prieglaudas – „Tautmilės globa“ ir „SOS gyvūnai“. Nuoširdžiai dėkojame vaikų tėvams už taip reikalingos iniciatyvos palaikymą.

Organizuodami šią veiklą stengiamės nuo mažens mokyti vaikus suprasti, kokie svarbūs mūsų augintiniai ir kaip jais turime rūpintis, kad gyvūnai turi teisę niekada nejausti troškulio ir alkio, baimės bei skausmo.

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja