Prevencinės pamokos

Spalio mėnesį 3-ios klasės mokiniams buvo pravestos dvi prevencinės pamokos: apie rūkymo žalą sveikatai ir apie mandagumo taisykles. Mokiniai sužinojo apie elektroninių cigarečių ir kitų cigarečių rūkymo žalą sveikatai, kas yra pasyvus rūkymas, kaip atsispirti kitų žmonių spaudimui rūkyti. Pamokoje apie mandagumo taisykles mokiniams buvo priminta, kad būti mandagiam reikia žinoti elgesio taisykles ir jų laikytis. Prisiminėm gero elgesio grupėje taisykles. Mokiniams paaiškinta, kad jiems turi rūpėti kitų norai ir jie turi gerbti kitų teises. Buvo išrinktas mandagiausias ir draugiškiausias mokinys klasėje.

Su 5 klasės mokiniais kalbėjomės apie jų teises ir pareigas gimnazijoje. Bandėme atskirti kur yra pareiga, o kur teisė. Jie atliko įvairias užduotis, diskutavo. Mokiniams paaiškinta, kad jie privalo nesinaudoti kitų žmonių atžvilgiu smurto, prievartos, patyčių. Užsiėmimo pabaigoje vaikams buvo palinkėta domėtis savo teisėmis ir jas ginti, bet jokiu būdu nepamiršti ir savo pareigų. Spalio mėnesį taip pat buvo pravestos prevencinės pamokos-diskusijos 5-8 klasių mokiniams apie priklausomybes. Mokiniai daugiau sužinojo apie priklausomybes, kaip jų vengti bei supažindinti su rūkymo, alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimo pasekmėmis. Buvo aptartas alkoholio poveikis sveikatai, elektroninių cigarečių daroma žala.

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja