Jaunųjų ugniagesių gelbėtojų vasaros stovykla

Birželio 14–16 d. Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugija organizavo tarptautinį projektą, stovyklą. Joje kartu su mokiniais iš Lenkijos, Korycino, dalyvauti buvo pakviesti ir mūsų gimnazijos 5–7 kl. mokiniai. Išvykoje į Trakus mokiniai susipažino su vietos ugniagesių istorija ir simboliais. Stovyklavietėje Valčiūnuose vyko daug skirtingo pobūdžio užsiėmimų. Mokiniai daug sužinojo apie ugniagesio gelbėtojo profesiją bei išmoko saugumo ekstremaliose situacijose. Gaisrininkai dalijosi su jaunimu savo žiniomis apie ugniagesybą, taisyklingą gesintuvų naudojimą, pamokė pirmosios medicinos pagalbos pagrindų tiek teoriškai, tiek praktiškai. Ugniagesiai profesionalai pravedė daug parodomųjų užsiėmimų. Stovyklos vadovai surengė Jaunojo ugniagesio turnyrą, kuriame mokiniai galėjo išbandyti savo jėgas. Intensyviose stovyklos veiklose mokiniai mokėsi bendradarbiauti, drąsiai ir greitai veikti ekstremaliose situacijose. Naujų draugų būrys ir aktyvus laisvalaikis – puiki vasaros nuotykių pradžia mūsų mokiniams.

Fizinio ugdymo mokytoja Roma Graužinytė.